Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
  Mapa stránok  English version  
 
 
  Odporučiť stránku  
     
 
 
Úvodná stránka Portály úradu
 

Portály úradu

Overenie poistných vzťahov

Portál obsahuje informáciu o zmene zdravotnej poisťovne u konkrétneho poistenca od 01.01.2015 a tento údaj je možné v súčasnosti overiť.

Prestupy poistencov do inej zdravotnej poisťovne sa dajú overiť na portáli www.portaludzs.sk, a to jednotlivo alebo hromadným overením pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ako registrovaných užívateľov.

Pri úprave všetkých údajov v centrálnom registri poistencov úrad postupuje podľa zákona č. 581/2004 Z. z. Údaje na základe oznámení zdravotných poisťovní úrad dostáva vždy k 20. dňu mesiaca za predchádzajúci mesiac.

Portál: www.portaludzs.sk


Portál úradu slúži na overenie aktuálneho poistného vzťahu zadaním rodného čísla a na zisťovanie nových kódov lekárov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Zdravotnícki pracovníci a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti majú možnosť registrácie pre využitie rozšírených možností vyhľadávania poistných vzťahov - vyhľadávanie v histórii poistných vzťahov a dávkové overenie poistných vzťahov.
Viac v Metodickom usmernení č. 4/2007 k poskytovaniu informácií prostredníctvom portálu ÚDZS.


Overenie úmrtia

Od 01.06.2015 prevádzkuje úrad elektronický „Portál na overovanie úmrtí“ občanov Slovenskej republiky.

Portál je bezplatne dostupný bez registrácie.

Pri procese overovania je potrebné prepísať overovací kód.

Na hromadné overovanie úmrtí pre registrovaných užívateľov je v časti „webové služby“ publikovaná presná špecifikácia komunikačného rozhrania.

Portál: https://emortes.portaludzs.sk/

 

 

 

 
 
 
Správca obsahu (ÚDZS) | Technický prevádzkovateľ | Vyhlásenie o prístupnosti
© 2015 ÚDZS web@udzs-sk.sk